KONST / Litografier / Färglitografi 9557692
*
nr 955 7692
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografi, Lars Norrman (1915-1979), Båt, 1/150, motivet: 36x62
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 april 2015
kl 19:58:30
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/4 12:32:31
1
100 kr
17/4 19:52:35
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Lars Norrman
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Lars Norrman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: båt färglitografi grafik lars norrman litografi litografier litografiskt blad marin marinmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1022 Oljemålning
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, badar..//
Aktuellt bud: 6.600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:53
*
Lars Norrman
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Lars Norrman
nr 955 7692
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografi, Lars Norrman (1915-1979), Båt, 1/150, motivet: 36x62
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 april 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/4 12:32:31 | 1 | 100 kr |
17/4 19:52:35 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Lars Norrman
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk mÃ¥lare och tecknare.Läs mer om Lars Norrman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: båt färglitografi grafik lars norrman litografi litografier litografiskt blad marin marinmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1022 Oljemålning
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, badar..//
Aktuellt bud: 6.600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:53